[wpseo_breadcrumb]

اولین کاربردهای شمع

شمع وارمر کلاسیک

کاربردهای شمع در مراسم مذهبی

اولین کاربردهای شمع استفاده از آن ها در مراسم مذهبی بود. گفته می شود استفاده از شمع در یکی از مراسم مذهبی یهودیان به نام هانکوکا Hanukkah ، جشن نور یا همان جشن روشنایی که قدمت آن به حدود 165 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد، بسیار مرسوم بوده است.
در انجیل نیز ارجاعات متعددی به شمع شده که گواه روشنی بر استفاده از شمع در مراسم مذهبی کلیسا است.
همچنین در یادداشت های بدست آمده از امپراطور کنستانتین، به استفاده از شمع در مراسم عید پاک نیز اشاره شده است.
استفاده از شمع تنها در مراسم مذهبی خلاصه نمی شود و شاهد آن هستیم که تا قبل از اختراع الکتریسیته و تولید لامپ، شمع به عنوان اصلی ترین منبع روشنایی به کار گرفته می شد. بعد از تولید لامپ ها استفاده از شمع برای مقاصد روشنایی دچار کاهش چشمگیری می شود اما طولی نمیکشد که افراد شمع را، به عنوان یک شی زینتی و پیشنهادی مناسب برای هدیه به حساب می آورند که با گذشت قرن ها از تولید آن هنوز هم شاهد استفاده های گسترده ای از شمع در میان جوامع مختلف هستیم.
امروزه طیف کاربردهای شمع بسیار گسترده تر از گذشته است. همان طور که اشاره شد برخی کاربردهای شمع سبقه ای طولانی دارند مانند استفاده از آن در مراسم مذهبی، اما جالب است بدانید قرار دادن شمع بر روی کیک های تولد نیز تاریخچه ای بسیار قدیمی دارند به طوری که میتوان گفت این سنت به عنوان یکی از اشتراکات فرهنگی در میان تمام کشورها به حساب می آید.
یکی دیگر از مصارف گسترده شمع ها، استفاده از آن ها در جشن ها و مراسم عروسی است. شمع آرایی در مقایسه با هنرهای دیگری چون میوه آرایی و گل آرایی در مراسم شادی از اهمیتی مضاعف برخوردارند.
همچنین میتوان به خاصیت درمانی شمع ها نیز اشاره کرد که با عنوان شمع درمانی از آن یاد می شود.

برای اطلاع یافتن از خواص شمع درمانی کلیک کنید.

ثبت سفارش

9 + 5 =

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما برای پاسخگویی به سوالات شما در اینجا قرار دارند. از ما چیزی بپرسید!
👋 سلام ، چگونه می توانم کمک کنم؟