[wpseo_breadcrumb]

ساخت شمع

ساخت شمع در سراسر جهان تقریباً به شکل  یکسان و با اندک تفاوتی انجام می پذیرفت که در این میان به بررسی مختصری از تاریخ ساخت شمع در چند کشور می پردازیم.

ساخت شمع در چین

چینی ها یکی از سازندگان قدیمی شمع به حساب می آیند. اولین شمع های چینی با جوشاندن حشرات بومی و ترکیب آنها با دانه های گیاهی بدست می آمد. آنها موم بدست آمده از این مواد را در لوله های کاغذی ریخته و از شلتوک برنج به عنوان فتیله استفاده می کردند. لازم به ذکر است که شمع های چینی به دلیل استفاده از حشرات در تولید موم، بوی نامطبوعی نیز تولید می کردند که خوشایند مصرف کنندگان آن نبود.

در ژاپن و هندوستان شمع با اندکی تفاوت نسبت به چین تهیه می شد. ژاپنی ها موم مورد نیاز برای ساخت شمع را از جوشاندن گیاهان، مانند درختان گردو بدست می آوردند حال آنکه در هند، موم از جوشاندن میوه درخت دارچین تولید می شد.

ساخت شمع در امریکا

در کشور های مدیترانه ای، روغن زیتون ماده اصلی تشکیل دهنده شمع بود اما می توان گفت در میان تمام این ها، موم های قاره امریکا از همه مرغوب تر بود. آنان با جوشاندن دانه های نوعی درختچه که در امریکای شمالی رشد می کرد مواد مورد نیاز برای ساخت شمع را تولید می کردند. این نوع موم بوی بسیار مطبوع و سوخت پاکیزه ای داشت و تنها اشکال آن هزینه بالا برای تهیه آن بود که باعث می شد همه افراد توان تهیه آن را نداشته باشند.

 

برای اطلاع از تاریخچه شمع سازی کلیک کنید

ثبت سفارش

12 + 12 =

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما برای پاسخگویی به سوالات شما در اینجا قرار دارند. از ما چیزی بپرسید!
👋 سلام ، چگونه می توانم کمک کنم؟